Zrozumienie Duchowych Wartości – Elizabeth Ann Morris

Elizabeth AnnMamy wielką przyjemność opublikować tłumaczenie artykułu autorstwa Elizabeth Ann Morris – do niedawna pełniącej funkcję przełożonej Szkoły Diany Cooper (DCS), jednego z Głównych Nauczycieli w DCS, którą otacza aura miłości i wielkiego współczucia, empatii. Jej główną misją jest szerzenie światła, miłości oraz podniesienie wibracji energetycznych Ziemi, tak by świat nas wszystkich stał się lepszym miejscem. Elizabeth Ann już publikowała swoje artykuły w Polsce – na łamach miesięcznika Czwarty Wymiar. Jej wielkie serce i szczególna troska o Polskę spowodowały, że na jej prośbę i z wielką przyjemnością będziemy publikować na naszej stronie tłumaczenia oryginalnych artykułów zamieszczanych przez Elizabeth Ann na jej stronie internetowej.

Zrozumienie Duchowych Wartości – etyka naszego zachowania z wyższej perspektywy

Elizabeth Ann Morris

(tłumaczenie z oryginału dostępnego tu)

Każdy na naszej planecie posiada zestaw  wewnętrznych wartości, które stanowią fundament naszych myśli, emocji i zachowań. Wartości te niekoniecznie są rozumiane lub rozpatrywane – i w istocie możemy spierać się, że niektórzy lubie nie posiadają wartości albo moralnych standardów.

Oczywiście każdy posiada wartości. Wielu z nich uczymy się podczas dorastania, zyskujemy od kulturowego otoczenia oraz oczekiwań życiowych i jakie życie wydaje się nam być – dobre, złe czy jedno i drugie.

Nasze doświadczenia życiowe mogą okazać się następujące:

– ludziom nie można ufać,
– ludzie i niektóre kultury itp są złe, okrutne, agresywne itp.,
– musimy chronić samych siebie.

Wartości wytworzone wokół negatywnych doświadczeń nadal są fundamentami tego, czego używamy do tworzenia wzorców zachowań i oczekiwań.

Przeciwieństwo jest także prawdziwe – pozytywne doświadczenia mogą wytworzyć pozytywne wartości. Gdy pracujemy z pozytywnymi wartościami, tworzymy więcej inspirujących rezultatów w naszym życiu.

A teraz sedno – czy kiedykolwiek usiadłeś i naprawdę zastanowiłeś się, jakie wartości są najważniejsze dla ciebie? Idealnie byłoby, gdybyś zidentyfikował pięć najważniejszych wartości swojego życia.

O czym wiele z nas zapomniało, to fakt istnienia wewnętrznych połączeń pomiędzy naszymi „wewnętrznymi wartościami” a naszym celem życia. Poprzez poznanie ich i zidentyfikowanie, możemy stale tworzyć bezpieczne i potężne granice   Through exploring and identifying them we can constantly create safe and powerful boundaries on which to make decisions in our life which are for our highest good.

Nasze wewnętrzne wartości są częścią tego, co jest naszą boską, żeńską świadomością. Nasza boska kobiecość odnosi się do naszej kreatywności, intuicji, miłości siebie i współczucia oraz rozwoju naszego celu duszy.

Gdy te wartości są jasne i zrozumiałe, wtedy nasza boska, męska energia jest używana, by wyrazić je i nasz prawdziwy cel w sposób, który jest inspirujący i pełen pasji – bez agresji, manipulacji czy krytykowania.

Jeśli pomyślisz o ludziach, którzy naprawdę lśnią autentycznością i prawdą swoich słów i działań – zauważysz, że nie potrzebują stosować przymusu, przekonywania albo agresji, by ich wypowiedzi zostały usłyszane i zrozumiane. Nie są też przepraszający, pełni szacunku albo umniejszający. Są po prostu tym, kim są. Pamiętamy o nich i zazwyczaj wysoko sobie cenimy to, co mówią – nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzamy.

Małe dzieci są autentyczne – dopóki nie nauczą się grać w gry, które społeczeństwo uczyniło częścią norm kulturowych.

A teraz cudowne pytanie – co jeśli bylibyście wolni od wszelakich oczekiwań, jakie inni mogą wobec was mieć – jak byście się czuli? Wolni czy  zdezorientowani?

Gdy pozbędziemy się tożsamości (albo maski), jaką nosimy, by dopasować się do oczekiwań innych, możemy poczuć się zagubieni albo zdezorientowani.

Kim jestem?

To zawsze jest fantastycznym pytaniem, które powinniśmy zadawać sobie regularnie. Gdy będziecie to robić, zauważycie, jak bardzo podkreślasz to, co robisz, a nie to, kim jesteś.

Nasze ego jest skupione na tym, co robimy, jako na mierze naszej wartości. W rzeczywistości jedyna miara naszej wartości powinna odnosić się do tego, jak robimy.

Wszystko, co czynione jest z miłością, szacunkiem i współczuciem wobec nas samych i innych mówi o naszej prawdziwej naturze i naszym celu duszy oraz wyrazie znacznie więcej.

To jest nasz punkt startowy – jeśli tylko chcesz, podziel się tym proszę z innymi, w szczególności z dziećmi. Pomóż im zidentyfikować i wzmocnić ich wartości w taki sposób, by rozkwitły i rozświetliły ten świat złotym światłem świadomości.

Krok 1

Poświęć kilka chwil na zastanowienie się, co jest dla Ciebie najważniejsze na świecie.

Czym się pasjonujesz?
O co dbasz?
Co powinno zmienić się w świecie?
Czy istnieją grupy ludzi, do których czujesz się przyciągany, by pomagać lub wspierać?
Czy ich sprawy są ważne?
Teraz zapisz wszystko i stwórz wizję tego, jakim chciałbyś widzieć świat. Może być ona tak prosta albo tak złożona, jak tylko chcesz.

Krok 2

Zastanów się jakie wartości albo cechy są dla ciebie najważniejsze. Twoja lista może być długa. Zapisz je i wybierz pięć najważniejszych. To właśnie te są najbliższe twojemu sercu i celowi twojej duszy.

Dla przykładu moimi największymi wartościami są:

bycie wiernym swoim przekonaniom
prawda
mądrość
miłość
inspiracja
Robiąc to nie sugeruję, że inne wartości są mniejsze – raczej, że moich pięć najważniejszych stanowi podstawę wszystkiego, co robię. One także tworzą ograniczenia w mojej pracy.

Czy czyszczę toaletę, czy prowadzę warsztaty, zawsze wykonuję swoją pracę w pełnej integralności.

Jeśli cokolwiek, o co mnie poproszono, nie współbrzmi z moim wewnętrznym przekonaniem, oznacza to, że nie jest to dobre dla mnie. Moja integralność zaczyna się we mnie. Nie mierzę integralności innych. Gdybym tak robiła, osądzałabym!

W rzeczywistości moja integralność nie musi pokrywać się z integralnością innych – nie ma takiej potrzeby. Najważniejsze jest to, że coś współbrzmi z moją wewnętrzną boską kobiecością. Jest to wewnętrzne poczucie wrodzonego dostrojenia albo jedności. To dobre odczucie!

Jeśli czuję potrzebę powiedzenia czegoś – wtedy moja męskość wyrazi moje myśli w taki sposób, który nie zrani innych…

Po wykonaniu tych dwóch ćwiczeń możesz odkryć, że pomiędzy twoimi wartościami a twoim życiem i pracą może istnieć sprzeczność. Twoją rolą jest przetranformować, uzdrowić i zjednoczyć swoje wartości, tak by twoja duchowa energia i duchowy cel był wyrażany z boską miłością. Świecisz w kierunku świata… a inni będą czuć i zaczną rozumieć swoje światło i świadomość… i tak proces ewoluuje…

To, co podkreśliłam powyżej, jest kluczowym wyzwaniem w życiu – czyli dlaczego warsztaty i uczenie są moją życiową pasją. Czasem uczymy się od siebie nawzajem.

Wiedzcie, że jesteście niesamowici i że Wasze światło odniesie sukces w zmienianiu świata.

Namaste